Villa Temizliği

Villa temizliğinin sıradan bir ev temizliği gibi değerlendirilmesi yanlış olur. Genel olarak daha geniş alanlara sahip olan villaların içerisinde bulunan eşya miktarı daha fazla olmakla birlikte, genellikle bu eşyaların içerisinde değerli olanlar da bulunmaktadır. Dolayısı ile villa sahibi tek başına, yaşadığı alanı temizlemekte zorlanabilir; hele bir de çalışıyorsa, durum daha vahim hal alacaktır.

Villa temizliği için genellikle temizlik şirketlerinden yararlanılır ve H&N Temizlik de söz konusu villa temizliği bakımından uzman elemanları ile bu alanda hizmet vermektedir. İşlemlerin kısa zamanda bitmesi ve istenilen sonucun elde edilmesi için genellikle iki temizlik elemanı görevlendirilir. Ancak bu durum yine de temizlenecek olan villanın yüz ölçümü ve eşya miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

Villalarda, klasik evlere göre daha çok oda, yatak odası, tuvalet, banyo… hatta mutfak ve teras bulunduğu için buraların temizliği sıradan evlere göre çok daha fazla detay gerektirmektedir. İşin içine bir de bahçe ve burada bulunan oturma grupları dahil edilirse, villa temizliği için daha da çok zamana gereksinim duyulur. Peki kolayca temizlik işlerini halledebilmek için nasıl bir sıralama tercih edilmelidir?

Villa Temizliği Nasıl Yapılır?

  • Tüm mekan temizliklerinde olduğu gibi villa temizliğinde de ilk adım havalandırmadır. Villa ne kadar temiz olursa olsun, dekorasyonuna ne kadar özen gösterilmiş de olsa, temizlik hissini verecek olan en önemli unsur fresh bir havadır. Dolayısı ile sadece temizlik sırasında değil, düzenli olarak her gün villanın havalandırılması gerekir.
  • Sonraki aşamada tüm odalar gezilerek, duvarlarda bulunan lekeler, mikrofiber bir bez ve sıvı arap sabunu ya da sirkeli su ile silinerek temizlenmelidir. Böylece boyalar aşındırılmamış ve yüzeylere zarar verilmemiş olur.
  • Perdeler camlardan çıkarılır ve güzel kokmaları için çamaşır makinesine atılır. Bu arada camlar ve aynaların silinerek parlatılması sağlanır. Bu aşamada daha hızlı ve kalıcı temizlik için sirkeli suyun, cam silme sularına tercih edilmesi önerilmektedir. Bu işlem için suyun içerisine bir miktar da tuz eklenmesi halinde, camların temizliği daha kolay olacaktır. Sıradan bezler yerine tercih edilen cam silme bez ve aparatları sayesinde, camlarda leke ya da toz kalması ihtimali sıfırlanmış olur.
  • Toz alma işleminin yapılıp, eşyaların yerlerine yerleştirilmesi ve perdelerin takılmasının sonrasında ise artık zemin süpürme ve silme işlemlerine geçilebilir. Tuvalet ve lavaboların da ovulması ile villa temizliği sonlandırılmış olur.

Villa Temizliği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Temizlik şirketlerinden çağırılacak olan temizlik görevlileri ile geniş ve değerli eşyaların bulunduğu villa temizliğinin tamamlanması için ödenecek olan fiyatlar, alanın genişliği, eşyaların çokluğu, yapılacak olan işin niteliği, kaç temizlik görevlisinin gönderileceği ve işin ne kadar zamanda tamamlanacağı… gibi kriterler esas alınarak belirlenmektedir.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?

Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Villanız Tertemiz Olsun!

Villa temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Villanızı tertemiz yapalım.