Gemi ve Yat Temizliği

Gemi ve yat temizliği hakkında bilgiye sahip kişi sayısı oldukça azdır. Dolayısı ile bu özel araçların temizliği daha çok, bu alanda eğitim almış özel temizlik şirketleri tarafından sağlıklı yapılabilir. Hem gemiler, hem de yatlar, sürekli denizin tuzlu suyuna maruz kalmaları dolayısı ile özel yapı malzemeleri ve boyalarla yapılmışlardır. Bu nedenle de normal temizlik deterjanlarının kullanımı ile temizlenmeleri yapılarına zarar verebilir.

Gemi ve yat temizliği, sadece bu deniz araçlarının kir ve pisliklerden arındırılması adına yapılmaz; sürekli tuzlu su içerisinde bulunan deniz taşıtlarının çürümesi de gerek gemi temizliği; gerekse de yat temizliği sayesinde önlenmiş olur. Dolayısı ile temizlik işlemlerinin düzenli periyotlar halinde, alanında uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir ve gemi ve yatların kullanılabilirlik süresi; yani ömürlerini arttırır.

Gemi Temizliği Nasıl Yapılır?

Gemi ve yat temizliğinde akla ilk olarak iç yüzey gelmektedir. Kullanım alanı iç yüzeyde gerçekleştiği için bu yüzeylerin temizliğinin bir ev ya da ofis hassasiyeti ile yapılması gerekir. Ancak her ne kadar ev gibi değerlendirilse de, doğru deterjan seçimi, geminin iç yüzeyinin zarar görmemesi adına oldukça önemlidir. Bu noktada ilk önce, gemi iç yüzeyinin hangi malzemeden yapıldığı öğrenilmeli, sonrasında da bu amaç için kullanılan kimyasallardan yardım alınmalıdır. İç yüzeyi ahşap bir geminin ahşap temizleyicilerle temizlenmesi önerilmektedir.

Yat Temizliği Nasıl Yapılır?

Gemi ve yat temizliğinde daha az yapılan, ancak aşındırıcı etkinin en çok maruz bıraktığı dış yüzey temizliğinin yapılması için söz konusu deniz taşıtının karaya çıkarılması gerekmektedir. Bu çok kolay bir işlem olmadığından dolayı da dış yüzey temizliği iç yüzey temizliğine göre, yatlarda daha az yapılmaktadır.

H&N Temizlik, gemi ve yat temizliği hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan; ancak kullanmakta olduğu deniz taşıtının ömrünün uzun olmasını isteyen tüm müşterilerine, hem iç, hem de dış yüzey temizliği olmak kaydı ile hizmet vermektedir.

Yolcu ya da yük gemilerinde yapılan gemi ve yat temizliği yılın her döneminde gerçekleştirilirken, özellikle yatlar, gezi amaçlı olarak yaz aylarında daha sık kullanılırlar ve temizlikleri çok daha düzenli yapılır. Ancak söz konusu yatın kullanımı balık avı için gerçekleştiğinde durum daha farklı bir hal alıp, gemi ve yat temizliğinin kış aylarında da yapılması gerekebilir. Çünkü bilindiği gibi balık avı en çok kış aylarında yapılmaktadır.

Yapılacak olan gemi ve yat temizliğinde, tuvaletlere ise ayrı bir önem verilmesi gerekir. Çünkü ortam yeterince hijyenik değilken, bu nemli ortamların kirlenmesi çok daha mümkün haldedir.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?

Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Gemi ve Yatlarınız Tertemiz Olsun!

Gemi ve yat temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Geminiz ve yatınız tertemiz yapalım.