Okul Temizliği

Okul temizliği, sadece içerisinde eğitim alan öğrenciler ve eğitim veren öğretmenler açısından değil; aynı zamanda çocukları için en iyisini isteyen ve onları eğitim için o okula seçerek gönderen aileler için de oldukça önemlidir. Çok kalabalık alanlar olan okullarda çocuklar birbirleri ile sürekli iletişim halinde oldukları için, bit ve bağırsak parazitleri dahil pek çok zararlı çocuklara okuldan bulaşmaktadır.

Söz konusu bit ya da bağırsak kurtlarının okul temizliğinde yeterli hijyenin sağlanmayışı dolayısı ile çocuklara bulaşması bir yana, bu zararlılar çocuklar tarafından evlere ve dolayısı ile diğer aile üyelerine de taşınmaktadır. Çocuklar ailelerin can damarı olabilir, ancak ailelerin gözleri gibi baktığı çocukları, gönderdikleri okullarda, sadece hijyen eksikliği dolayısı ile pek çok soruna maruz kalabilir.

Okul temizliği denildiğinde akla sadece sınıfların ve tuvaletlerin temizliği gelmemelidir. Koridorlar, bahçe, laboratuar, öğretmen odaları, müdür muavinlerinin odaları, kütüphaneler… de delmelidir. Sınıflar ve koridorlar ile tuvaletler, çocuklar okula gelmeden önce temizlenmiş ve sonrasında okul iyice havalandırılarak deterjan kokusundan arındırılmış olmalıdır. Ancak özellikle tuvaletlerin, gün içerisinde birkaç kez daha temizlenmesi gerekir. Bu işlem de çocukların derste oldukları saatlerde yapılmalıdır.

İstanbul Okul Temizliği Nasıl Yapılır?

Okul temizliği sadece İstanbul değil, diğer tüm illerde aynı şekilde yapılır. Sabah yapılan büyük temizliktir. Çocuklar okula gelmeden önce başlanıp bitirilmelidir. Bunun için tüm pencereler açılmalı ve okulun havalandırılması sağlanırken, aynı zamanda bütün okul süpürülmeli ve yerlerde bulunan çöpler atılmalıdır. Bu işlemin sonrasında, içerisinde kokusuz ve sağlığa zararsız, ancak mikropları okuldan arındırabilecek dezenfektasyon etkisi bulunan bir deterjanlı su ile yerler silinmelidir.

Okul TemizliğiOkul temizliğinde kullanılan deterjanın önemi çok büyüktür. Koku ve kalıntı bırakan deterjanlar, çocukların henüz tam gelişmemiş olan bağışıklık sistemleri üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Sıralar, camlar ve kapıların da silinmesi ile okul, çocukların hijyenik koşullarda eğitim alabilecekleri hale gelmiş olur. Bu esnada bahçenin de unutulmaması ve süpürülerek çöplerden arındırılması, dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer noktadır.

Okul Temizliği Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Söz konusu okul temizliği olduğunda, bu döngünün hiç bitmeyeceği unutulmamalı ve temizlik görevlileri buna göre seçilmelidir. Çünkü çocuklar sürekli olarak hareket halindedir ve bu hareketlilik okulun sürekli olarak kirlenmesine neden olmaktadır. Bu kirlilik sürekli olarak; çocukların derste oldukları zamanlar gözetilerek temizlenmelidir.

Tuvalet gibi bazı yerler ise çok hassas olmaları dolayısı ile çok sık temizlenmeli ve bu temizliği yapacak olan görevliler çocuklara karşı sabırlı olmalıdır. Tüm bu detaylar dikkate alındığında ise görevliler, yapmakta oldukları işe göre bir fiyat belirleyeceklerdir.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?

Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Okulunuz Tertemiz Olsun!

Okul temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Okulunuzu tertemiz yapalım.