Cafe Temizliği

Cafe temizliği, insanların keyifli vakit geçirmek ve boş zamanlarını değerlendirmek için gittikleri mekanların prestiji ve sunulan yiyecek ve içeceklerin hijyen koşullarına uygun olarak hazırlanması dolayısı ile çok önemlidir. Hijyen demek sağlık demektir. Gıdalar ise hijyenik olmamaları halinde, zararlı mikroorganizmaların ağız yolu ile vücuda alınma sebebi haline gelirler.

Cafe temizliği uygulamalarında yeterince yapılması halinde, bu mekanların müşteri sayısı ve kalitesinde ciddi oranda artış söz konusu olacaktır. Bu durumun en önemli nedeni ise kulaktan kulağa reklamdır. Güzel kokan, tuvaletleri temiz, servis takımları parıldayan bir cafenin müşteri sayısının az olması beklenemez. Buna ek olarak, kalitesini yükselten cafe, sunmuş olduğu hizmetlerin karşılığında daha yüksek faturaları da müşterilerinden, eleştiri almadan tahsil edebilir.

Cafe temizliği, mutfağında sürekli olarak yiyecek ve içeceklerin hazırlanması ve buna ek olarak yoğun çalışan mekanlar olmaları dolayısı ile sık sık yapılmalıdır. Her gün ve gün içerisinde gerekli olan durumlarda her an yapılabilen temizliğe ek olarak, ayda bir kaç kez de detaylı temizliğe gerek duyulmaktadır. Çünkü cafeler, yerlere dökülen yiyecek ve içecekler dolayısı ile sürekli kirlenme potansiyeli gösteren yerlerdir.

Cafe Temizliği Nasıl Yapılır?

Cafe temizliği, cafelerin genel olarak iki ana bölüme ayrılması dolayısı ile iki farklı yöntem kullanılarak yapılmaktadır. Söz konusu bölümlerden biri mutfaktır ve yiyecek ve içecekler burada hazırlanarak servise gönderilir. Diğer bölüm ise genel olarak müşteriler tarafından kullanılan oturma, yeme ve içme bölümüdür. Oturma bölümünde ilk olarak masa ve sandalyelerin temizlenmesi işi yapılır. Sonrasında da yüzey temizleyici deterjanlarla zemin silinir.

Cafe temizliği uygulamasında tercih edilecek deterjanların bazı özellikleri taşımaları gerekir: Kötü kokmaması, kalıcı olması, kaliteli olması ve leke bırakmaması, deterjanlarda bulunması gereken özellikler arasında yer alır. Bu deterjanların kullanılmalarının sonrasında ise mutlaka ortam havalandırılmalı ve hem deterjan; hem de ortamın kötü kokusu dışarıya yönlendirilmelidir.

Cafe temizliği uygulamasında sıra mutfağa geldiğinde ise daha detaylı temizlik yapılmalı, ancak burada kullanılan deterjanların kuvvetli olmaları kadar insan sağlığına zarar vermeyecek nitelikte olmalarına da önem verilmelidir. Mutfak, cafede en çok kirlenen yer olarak bilinmeli ve buna göre özel ilgi gösterilmelidir.

Cafe Temizliği Fiyatları

Cafe temizliği uygulamasında, alanında uzmanlaşmış temizlik şirketleri tarafından, periyodik olarak yapılması hem çok sağlıklıdır; hem de cafenin prestiji açısından daha çok tercih edilmektedir. Bu şirketler kendi fiyat politikaları kapsamında her cafe için bir aşamalı seyir izlerler. Buna göre cafenin büyüklüğü, ne kadar temizlenmesi gerektiği, kaç temizlik görevlisinin çalışacağı… fiyat üzerindeki önemli etkenler arasında yer almaktadır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Cafeniz Tertemiz Olsun!

Cafe temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Cafenizi tertemiz yapalım.