Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği söz konusu olduğunda, insanların aklına gelen ilk şey, can güvenliğinin riske atılmasıdır. Ancak her ne kadar durum bu şekilde de olsa, hava şartları, yağan yağmur, kar, çevrede biriken toz ve duman ve kuşlar v.b. gibi etkenler dolayısı ile sık sık bu uygulamaya gerek duyulur. Aksi halde görüntü hem içeriden, hem de dışarıdan çok kötü olacaktır.

Evler için yaptırılacak olan dış cephe cam temizliği genellikle düzenli olarak ev temizliği için çağırılan temizlikçiler tarafından yapılır. Ancak binanın yüksekliği ve temizlenecek olan camların genişliği göz önünde bulundurulduğunda, uygulamayı gerçekleştiren kişinin can güvenliği riske atılıyor demektir. Hele bir de sigortalı çalışan değilse, durum ev sahibi tarafından da çok önemli bir tehlike arz eder. Örnek olarak iş yeri temizliği için gelen bir personelin bu temizliği yapması oldukça tehlikelidir.

Güvenli ip kullanarak dış cephe için cam temizliği yapan personelTemizlik şirketleri, bu uygulamaları yapmakta ve bünyelerinde bunun için özel eğitim almış elemanlar çalıştırmaktadırlar. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, anlaşılacak olan şirketin profesyonel ve güvenilir olması ve elemanlarına gerçekten bu uygulamanın eğitimini vermiş bulunmasıdır. Bu konuda temizlik şirketleri ile teker teker görüşülerek gerekli bilgilerin alınması sağlanabilir.

Dış cephe cam temizliği, gelecek olan temizlik ekibinde bulunan kişi sayısına ve temizliği yapılacak olan binanın yükseklik ve m2 değerlerine göre değişen sürelerde tamamlanmaktadır. Bu işlem bazen bir gün; bazen ise daha kısa zaman içerisinde tamamlanabilir. Temizleme işlemi, bu iş için özel olarak bulunan silecek, bez ve deterjanların kullanımı ile gerçekleştirilir.

Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Uygulama ve m2 fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için, bu işi yapan birkaç temizlik şirketini sırası ile aramak ve fiyat teklifi yapmalarını istemek gerekir. Genellikle toplumumuzda düşük fiyata yönelme durumu söz konusudur. Ancak bu fiyatların içerisine, kullanılacak olan asansör, vinç ve çalışacak görevlilerle kullanılacak temizlik ürünlerinin de dahil olduğunu unutmamak gerekir. Kaliteli iş için kaliteli kullanım tercihleri gereklidir. Bu nedenle her zaman uygun fiyat tercih sebebi olmamalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliği İçin Şirket Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Dış cephe cam temizliği yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, temizlik şirketinin bu iş yeterlilik ve uzmanlık belgelerine sahip olup 

Vinç kullanarak dış cephede cam temizliği yapan personel

olmadığıdır. Bu belgelere sahip firmanın aynı zamanda kullanacağı temizleyici ürünler hakkında da bilgi sahibi olması gerekmektedir. Aksi halde camlara zarar verme ihtimalinin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

Temizlik şirketi ile yapılan ön görüşmede elde edilen tüm bilgilerin teklif kağıdında yazılması ve iş yaptıracak olan tarafın, bu teklifin bir nüshasını elinde bulundurması önemlidir. Aksi halde, teklif dahilinde bulunmayan işlemler yapıldığında hiç bir hak iddia edilmesi söz konusu olmayacaktır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Camlarınız Tertemiz Olsun!

Dış cephe cam temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak
ve fiyat almak için hemen bizi arayın. Camlarınızı ve cephenizi tertemiz yapalım.