Otel Temizliği

Otel temizliği; özellikle de kat ve odaların temizliği, müşterilerin hijyenik koşullarda konaklayabilmeleri ve otellerin işleyişi açısından çok büyük önem arz etmektedir. Boşaltılan odaların hijyenik ve en kısa zaman içerisinde yeniden kullanılabilir hale gelmesi için temizlik görevlilerinin çok hızlı ve sistematik bir şekilde çalışmaları gerekir. Yapılan temizlik sırasında müşteri memnuniyetinin üst düzeyde tutulması için ise bazı kurallara uyulması zorunludur.

Otel temizliğinde kullanılacak olan temizlik malzemeleri, temizlik yöntemleri, makineler ve zamanın nasıl daha etkin şekilde kullanılacağı gibi detayların temizlik görevlileri tarafından bilinmesi çok önemlidir. Belirli bir sisteme oturtulması ve bu sistemin nasıl çalışılacağının bilinmesi halinde işler çok kısa zamanda tamamlanarak istenen sonuçlar elde edilebilir.

Otel Temizliğinin Püf Noktaları

Otel temizliğinde ilk olarak, boşaltılan odaya girilir ve yıkanacak olan çarşaf ve diğer kumaşlar hızlıca toplanır. Ardından da silinmesi gereken yerler belirlenerek temizleme işlemine belirli bir sıralama çerçevesinde başlanır.

Genel temizlik kuralları içerisinde yer alan, yukarıdan başlama ve aşağıya doğru devam etme kuralı otel temizliği kapsamında da söz konusudur. Önce yerlerin temizlenmesi ve sonrasında yukarıların temizlenmesi, yerlere toz düşmesine ve temizleme işleminin baştan yapılmasına neden olur. Bu durum ise zaman kaybı anlamını taşımakta olduğundan tercih edilmemektedir.

Otel temizliği sırasında odaların kullanılabilir hale getirilmesi için yapılan işlemler arasında aydınlatmaların ve mobilyaların temizliği de kesinlikle unutulmamalıdır. Aydınlatmalar, sahip oldukları ısı dolayısı ile tozu en çok çeken yerlerdir. Aynı durum mobilyalar için de söz konusudur. Müşterilere temiz bir oda bırakmak için bu alanlar mutlaka temizlenmelidir.

Yatak ve yastık koruyucularının kullanılması, onların sadece sıvı, leke ve alerjenlerden korunmasını sağlamaz, aynı zamanda ömürlerini de uzatır. Dolayısı ile otel temizliği sırasında fermuarlı yatak ve yastık koruyucular kullanılmalı ve düzenli aralıklarla temizliklerinin yapılması sağlanmalıdır.

Otel temizliğinde özellikle boşalan odalardan çıkan kirli çamaşırların yıkanması ve kısa süre içerisinde kurutulması da önemli bir konu olarak karşılaşılmaktadır. Ancak kurutma makinesinin bulunduğu durumlarda, havluların arasına bir tane de tenis topu konulursa, hem çamaşırlar çabuk kuruyacak; hem de daha yumuşak bir hal almaları sağlanmış olacaktır.

Otel Temizliği Fiyatları Ne Kadar?

Otellerde genellikle temizlik için çalıştırılan, otelin kendi temizlik görevlileri bulunmaktadır. Ancak bu hizmetin bazen de temizlik şirketlerinden alınması tercih edilebilir; özellikle de turistik beldelerde, kış aylarında otel personeline çok fazla işin düşmediği zamanlarda. Fiyatlar, oda sayısı ve odaların büyüklükleri ile yatak sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?

Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Oteliniz Tertemiz Olsun!

Otel temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Otelinizi tertemiz yapalım.