Bina Temizliği

Bina temizliği, binaların toplu yaşam alanı olması dolayısı ile önemlidir. Pek çok insanın içerisinde yaşadığı binalar aslında içerisinde yaşayan insanları yansıtmaktadır. Fakat sakinler ne kadar dikkat ederlerse etsinler, binaların kirlenmesi an meselesidir. Çünkü hem dışarıdan gelinen ayakkabılarla yerlere basılmakta, hem de evlerde bulunan çöpler, toplanacakları zamana kadar kapı önlerine bırakılmaktadır.

Genel olarak düşünüldüğünde bina temizliği çok önemlidir; çünkü evlerin kapısı açıldığında, direkt olarak temiz ya da pis olan bina ile karşılaşılır ki eğer pislik durumu söz konusu ise kapının açıldığı anda ev içerisine herhangi bir haşerenin sızması kaçınılmaz olur. Apartman yönetiminin görevleri arasında yer alan temizlik ve düzeni sağlama işi bu nedenle çok önemlidir. Bu temizlik türü ofis temizliği gibi değildir.

Bina temizliği uygulamasında özellikle dikkat edilmesi ve daha fazla özen gösterilmesi gereken bazı yerler bulunmaktadır ki bunlar arasında asansör içi ve düğmeleri, kapı önü paspasları ve çevreleri ile trabzanlar ve kapı zilleri yer almaktadır. Özellikle dışarıdan getirilen mikroplu ellerle dokunulan bu alanlar, mikroorganizmalar sebebi ile diğer insanlara da bulaştırılacak olan hastalıklara sebep olmaktadır.

İstanbul Bina Temizliği Sırasında Neler Yapılır?

Bina temizliği uygulamasında en fazla dikkat edilmesi gereken yerlerden bir tanesi trabzanlardır. Trabzanlar, merdiven kenarlarında bulunan ve pek çok kişinin merdivenleri kullanırken destek aldığı korkuluklardır. Dolayısı ile mikrobun en fazla bulunduğu yerler arasında sayılabilirler. Yapılan temizlik işleminin dezenfektasyon ile tamamlanması çok önemlidir.

Bina TemizliğiAsansörlerin içi de bina temizliği uygulamalarında öne çıkan diğer bir önemli alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük, dar ve kapalı bir ortam olan asansörlerde bulunan neredeyse tüm yüzeyler ellere temas etmektedir. Hem zemin, hem ayna camı, hem yüzey, hem de elektronik düğmelerin bulunduğu asansörlerin temizliğinde farklı yöntem ve deterjanların kullanılması kaçınılmazdır.

Kapı önleri ise sokaktan farksız olur; çünkü genellikle ayakkabılar ve çöpler burada bırakılmaktadır. Bu nedenle bina temizliği uygulamasında kapı önlerinin temizlenmesi ve sonrasında bakteri ve mikroorganizmalara karşı dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Bina Temizliği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bina temizliği temizlik şirketi tarafından yapılmalıdır ki karşılaşılan herhangi bir sorunda iletişim kurulabilecek kurumsal bir kimlik bulunabilsin. Ve tam bu noktada fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmayı istemek kaçınılmazdır. Fiyatların belirlenmesindeki temel koşul ise binanın büyüklüğü ve kaç temizlik görevlisinin temizlik işinde çalıştırılacağıdır.

Pek çok farklı yüzeyin bulunduğu binalarda her yüzeye ait farklı bir deterjan kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden ev temizliği ile benzerlik göstermektedir. Bu deterjanlarla birlikte diğer temizlik araçlarının da tercih edilen temizlik şirketi tarafından getirilmesi gerekir. Verilen hizmetin değeri ile istenen fiyat doğru orantılı olarak değişkenlik gösterebilir. Ancak bilinir ki alınacak olan sonuç iyidir ve bina temizliği sırasında herhangi bir zarar söz konusu olmamıştır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Binanız Tertemiz Olsun!

Bina temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve fiyat almak için hemen bizi arayın. Binanızı tertemiz yapalım.