Fabrika Temizliği

Fabrika temizliği, ev, ofis, hastane, okul v.b. temizliğinde olduğu kadar önem arz eden temizlik türleri arasında yer alır. Fabrikalarda çok sayıda makine bulunması dolayısı ile kirlilik oranı diğer alanlara göre daha fazla ortaya çıkar. İnsan vücudunun bağışıklık sistemi, uzun süreli maruz kaldığı kir ve pisliğe yeterli oranda dayanıklı değildir. Bu nedenle tüm yaşam alanları ve bulunulan ortamların temiz olması önemlidir; fabrikalar da dahil olmak kaydı ile…

Fabrikalarda çok sayıda insan çalışmakta ve bu insanlar genellikle vardiya usulü iş yapmaktadır. Gerçekleşen her vardiya değişimi dahi fabrika temizliği uygulamasına gerek duyulmasına neden olabilir. Temiz bir ortamda çalışan, temiz yerlere dokunan ve temiz hava soluyan fabrika personelleri, sağlıklı kalabilmeleri dolayısı ile işlerini uzun yıllar verimli şekilde yapabilir ve kaliteli üretim gerçekleştirebilirler.

Fabrika temizliği şirketlerinin oldukça yaygınlık gösterdiği günümüzde, işini profesyonel anlamda yapan kişiler ile anlaşılması halinde, detaylı bir fabrika temizliğinin yapılabilmesi söz konusu olur. Ancak aksi bir durumda; örneğin İstanbul fabrika temizliği bakımından kendini yeterince geliştirmemiş şirketler de göz önünde bulundurulduğunda, herhangi bir bölümün eksik temizlenmesi nedeniyle, birbiri ile sürekli iletişim halinde olan çalışanlar, kendi bölümleri temiz olsa da yeterli fabrika temizliği uygulamasının yapılmadığı alanlardan olumsuz etkilenebilirler.

Fabrika Temizliği Şirketleri Nasıl Çalışır?

Fabrika temizliği uygulamasında dış mekanların temizlenmesi kolay bir iş olarak değerlendirilebilirken, pek çok makine bulunması ve teçhizat dolayısı ile iç mekan temizliği oldukça zordur. Bu sebeple, şirketler arasında seçim yaparken, şirketin bu alanda çalıştırdığı temizlik görevlilerinin yeterli eğitimi aldığından emin olmak gerekir. Görevliler kadar önemli olan bir diğer konu da, kullanılan deterjanların fabrikanın temizlenmesine uygun ve etkin olmasının gerekliliğidir.

Şirket seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli bir diğer konu da, fabrika temizliğine uygun araçların, temizlik için çalışılacak alana götürülüp götürülmediğidir. Bu araçlar fabrikalar için geliştirilmiş olup, sağlıklı bir ortam için istenen steril koşulların sağlanması adına gereklidir.

Fabrikalarda yapılan temizlik işleminin tek bir kişi ile yapılması imkansız denilebilecek kadar zordur. Her bölüm için farklı deterjan ve temizlik tekniklerinin kullanılması gerekir. Mutfak, tuvalet ve çalışma alanlarının temizliğinin aynı yöntemlerle yapılması düşünülemez.

Fabrika temizliği uygulamasında kullanılan deterjanların kendilerine has bazı özellikleri bulunur. Bu özelliklerden ilki, bir sonraki temizliğe kadar geçecek olan zamanın daha uzun olmasıdır. Diğer bir özellik ise makinelerde kullanılan yanlış deterjanların makinelerin bozulmasına neden olabileceğidir. Tüm bu faktörlerin bilincinde olan ekip elemanları ile H&N Temizlik, fabrikaların stabil çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Fabrikanız Tertemiz Olsun!

Fabrika temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve
fiyat almak için hemen bizi arayın. Fabrikanızı tertemiz yapalım.