Ev Temizliği

Ev temizliği önemlidir; çünkü insanın kendini en rahat hissettiği yer evidir. Dikkat edilmediği halde, gözle görülmeyen mikroorganizmalar da ev ortamında kendilerine çok rahat bir yaşam ortamı bulabilir, büyüyebilir ve yayılabilirler. Bakteri ve virüslerin rahat büyüyüp gelişebilmesi için gerekli koşullar: normal ortam sıcaklığı, su ve havadır. Bu koşullar ev içerisinde en çok banyo, tuvalet ve mutfakta sağlanır.

Ev temizliği, ofis temizliği gibi değildir. Bu yüzden dikkat edilmemesi halinde, zararlı mikroorganizmaların kendilerine en kolay yaşam alanı bulabileceği yerler: halılar, zeminler, mobilyalar, çerçeveler, pencereler, panjurlar, fan ve klima filtreleridir. Bebekli bir evde ise özellikle halılar çok büyük tehlike oluşturur; çünkü bebekler hareket halinde olmaya başladıkları an itibari ile en fazla zamanı yerde geçirirler.

Mutfak, ev temizliği için ele alındığında, suyun en sık kullanıldığı yerler arasında olmakla kalmayıp, aynı zamanda da yiyeceklerin hazırlandığı alandır ve hijyene gerekli özen gösterilmezse, mikroplar ağız yolu ile vücuda alınabilir. Mutfakta mikrobun en fazla bulunabileceği şeyler arasında temizlik bez ve süngerleri, lavabo, tezgah ve doğrama tahtaları yer almaktadır. Sebze ve meyvelerin de çok iyi yıkanarak temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Ev temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken, nemli ve ılık ortamlardan bir diğeri de banyodur. Banyo temizliğine gerekli önemin gösterilmemesi halinde idrar yolu hastalıkları, cilt problemleri, mantar v.s. gibi pek çok sağlık sorunu ile karşılaşılabilir. En çok yoğunlaşılması gereken yerler ise lavabo ve küvet ile tuvalet, nemli ya da ıslak olabilme ihtimali yüksek olan havlu ve paspaslardır. Sürekli olarak havalandırılması ve nemin buharlaşmasına izin verilmesi gereken banyolarda kaliteli temizlik ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir.

Ev Temizliği Şirketleri Nasıl Olmalı?

Ev Temizliği

Ev temizliği İstanbul başta olmak üzere günümüzde diğer bölgelerde de eskisi kadar önemsenmemekte ve olabildiği kadarı ile idare edilmeye çalışılmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni ise artık kadınların da erkekler gibi çalışıyor olmasından kaynaklıdır. Ev temizliği şirketleri tam da bu noktada devreye girer ve eşlerden birinin çalışmadığı bir gün ayarlanarak ev temizliği kısa zamanda yapılır.

Bu firmalar ev temizliği için arandığında, temizlenmesi gereken evin metrekare olarak büyüklüğü ve yapılacak olan temizliğin niteliği belirtilmelidir. Firma tarafından buna uygun bir ekip ve ekipman, ev temizliğinin yapılacağı yere, ayarlanan gün ve saatte gönderilir.

Temizlik sırasında her alan için farklı ve alana uygun deterjan kullanılması gerekirken, bu deterjanların doğa ve insan sağlığına zarar vermeyecek nitelikte olmasına da özellikle dikkat edilmelidir. Kullanılan bezlerin de her alan için farklı olmasının önemi unutulmamalı; mikropların bir yerden arındırılırken, başka bir alana taşınmasına izin verilmemelidir.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Eviniz Tertemiz Olsun!

Ev temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve fiyat almak için hemen bizi arayın. Evinizi tertemiz yapalım.