Temizlik Hizmetleri

Temizlik hizmetleri, bazen firmalardan; bazen de bireysel olarak bu işi yapan kişilerden alınabilir ve her birinin verdiği hizmet diğerine göre biraz daha farklıdır. Bununla birlikte, çalışılan alanın genişliği, yapılan işin niteliği, çalışan kişi sayısı… gibi kriterler göz önünde bulundurularak müşterilere fiyat teklifleri sunulur. İş çok büyük değilse teklifi ilk veren firma ya da kişi ile anlaşılır ancak işin büyük olması halinde pek çok fiyat teklifi alınıp, bu teklifler içerisinde en uygun olana temizlik işi verilir.

Temizlik hizmetleri veren firmalar arasından seçim yaparken sadece fiyat kıstasına takılmanın doğru bir yaklaşım olmayacağının altını özellikle çizmemiz gerekir. Çünkü bir temizlik şirketi, aldığı paranın karşılığını verecek seviyede kaliteli iş çıkartabilir ve eşitlik ilkesine dayalı hizmet verebilirse iyi bir şirket olduğundan söz edebiliriz. Dolayısı ile tercih yaparken tek kıstasınızın fiyat olmaması gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Temizlik Hizmetleri Veren Firmalar Arasından Seçim Yapmak

Temizlik hizmetleri veren firmaların kendi aralarında bir kaç dala ayrılabileceği de unutulmamalıdır. Bazıları kurumsal; bazıları ise bireysel müşterilere hizmet verirler. Kendini geliştirmiş olan H&N Temizlik gibi şirketlerin ise bireysel ve kurumsal müşterilere aynı anda hizmet verebilmesi durumu söz konusudur. Kurumsal müşterisi bulunan temizlik şirketlerinin referanslarının, bireysel müşteriler için çalışan şirketlere göre daha güçlü olduğu akılda tutulmalıdır.

Bireysel müşterilere temizlik hizmetleri veren şirketler genellikle ev temizliği, ofis temizliği, villa temizliği, iş yeri temizliği, dış cephe temizliği, fabrika temizliği… gibi farklı alanlarda hizmet verir ve elemanlarını, müşterilerden gelen talebe göre, gerekli zamanlarda iş alanına gönderirler. Bu firmaların başarılı olanları, temizlik elemanlarının mutluluğu ve rahatı için çabalar ve dolayısı ile bu elemanların müşterilere sunmuş oldukları iş oldukça verimli olur. Güler yüzlü ve müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına cevap verebilen temizlik elemanları her zaman tercih sebebidir.

Temizlik hizmetleri ev temizliği için sağlanacaksa, şirketin, göndereceği elemanların bu işi gerçekten yapabileceğinden emin olması gerekir. Sadece ev temizlemekle bitmeyen bu iş sırasında eşyalara zarar vermemek, halıdan cama, koltuktan zemine… kadar her alanı temizlemek ve sonra da tüm eşyaları yeniden yerlerine yerleştirmek önemli kurallar arasında yer almaktadır.

Temizlik hizmetleri ofis temizliği için alınacaksa, dikkat edilmesi gereken koşul, mesai saatlerinin sonrasında çalışmak ve gürültü yaparak çalışanları rahatsız etmemek olmalıdır. Masa, sandalye, dolap, raf, zemin… gibi alanların temizlenmesinin sonrasında ortamın dezenfektasyonunun yapılması da oldukça önemlidir. İş yerleri önemli yerler olduğu için, temizlik öncesinde personelden bilgi almak, yanlış iş yapmanın önüne geçecek önemli bir faktördür.

Temizlik hizmetleri veren bir firmadan dış cephe temizliği için hizmet alınacaksa, bu işte ustalaşmış kişilerle çalışmaya özellikle dikkat etmek gerekir. Aksi halde cam çiziklerinin yanında dış cephe korozyonu da söz konusu olabilir ki bu işlerin telafisi çok zor ve masraflı olacağı için, önlemek en doğru işlem olacaktır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Yerinizi Keşfe Geliriz

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Yerinizi Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG