Ofis Temizliği

Ofis temizliği önemli ve düzenli yapılması gereken bir iş olmasına karşın, ofislerde genel olarak çalışan sekreterlerin büyük çaplı temizlik işlerini yapmaları, ofis işleri için zaman ve enerji kaybı anlamına gelmektedir. Bu kişiler ancak günlük ofis temizliği yapar ve büyük işleri ise ofis temizliği şirketlerine bırakarak zamandan tasarruf edip, ofis işlerine daha fazla yoğunlaşırlar.

Günlük olarak yapılan ofis temizliğinde, ilk olarak sadece bu amaç için kullanılan önlükler giyilmeli ve eldivenler takılarak öncelikle çöp kutuları boşaltılmalıdır. Bunun sonrasında eldivenler yenilenmeli ve zeminler, temizleme ve dezenfekte etme işlerini aynı anda yapabilen deterjanlarla silinmelidir. Pencerelerin kenarlarının tozu alınmalı ve ardından da kapı kolları hem iç, hem de dıştan olmak kaydı ile silinmelidir.

Günlük ofis temizliğinde, yerde serili halının varlığı halinde, süpürülmesi gerekir. Sonrasında da mobilya ofis eşyaları; yani masa, sandalye, sehpa… gibi alanların tozu alınır. Elektrikli cihazların tozlarının alımı sırasında kuru bez kullanılır. Masa üzerinde bulunan kağıtların ve diğer evrakların atılmamasına özen gösterilir. Lavabo ve tuvaletler her gün dezenfekte edilerek ofis temizliğine devam edilir… Sadece bunlar bile günlük olarak önemli bir zaman kaybına neden olur.

Ofis Temizliği Şirketleri Neler Yapar?

Ofis TemizliğiOfis temizliği İstanbul ya da diğer iller için fark etmeksizin, hem günlük, hem de aylık olarak düzenli şekilde, bulunan, güvenilir ofis temizliği şirketlerinden birine yaptırılabilir ve böylece ofis içi çalışanların iş gücünden tasarruf edilmiş olur. Ancak pek çok kişi, güvenilir ve işini düzgün yapan bir firma bulmakta zorlanmakta ve bu anlamda mağduriyet yaşamaktadır. Bu nedenle dikkatli yapılması gereken seçimin, sektörde adı bilinen ve müşteri memnuniyeti sağlayan firmalar arasından olması önerilmektedir.

Ofis temizliği için firmalar tarafından gönderilen temizlik elemanlarının sayısı, firmalar tarafından belirlenmekte olup, yapılacak olan işin niteliğine göre eleman seçimi de yine firmalar tarafından yapılmaktadır. Güvenilir ve işinde uzman bir temizlik şirketi, doğru elemanların seçimini gerçekleştirerek yeterli sayıda temizlik görevlisini gönderdiğinde, işin hem zamanında bitmesi sağlanmış olur; hem de yapılan ofis temizliğinden istenen verim alınır.

Her gün çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilen ofisler için gerçekleştirilen ofis temizliği, evlere göre çok daha fazla zaman ister. Bu zamanın kısalması için de günlük temizlik işlerinin rutin olarak gerçekleştirilmesi önerilir. Aksi halde, çalışanların evlerinden daha çok zaman geçirdikleri iş yerlerindeki hijyen koşulları sağlanamadığı gibi, müşterilerin gözünde de olumsuz bir imaj ortaya çıkması kaçınılmazdır.

NASIL ÇALIŞIRIZ ?

Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Ofisiniz Tertemiz Olsun!

Ofis temizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve fiyat almak için hemen bizi arayın. Evinizi tertemiz yapalım.