Apartman Temizliği

Apartman temizliği, apartmanların insanların ortak yaşam alanı olması dolayısı ile önemlidir ve sağlık açısından düzenli olarak yapılması gerekir. Bazen yıkanarak yapılan apartman temizliği uygulamasının, bazen de silinerek yapılması tercih edilir. Çünkü özellikle asansörlü apartmanlarda, dikkat edilmemesi halinde asansör boşluğuna su gitmekte ve zaman içerisinde biriken bu su apartmanda kötü kokuya sebep olmaktadır.

Sadece silme ya da yıkama işlemleri ile de sınırlı tutulmaması gereken apartman temizliği uygulamasına zaman zaman ilaçlama işlemleri de dahil edilmelidir. Aksi halde bu toplu yaşam alanlarına böcek ve kemirgenler girmekte ve yaşamlarını devam ettirebilmektedir. Bu duruma apartman sakinlerinin bazı davranışları da neden olur; her bir dairenin farklı kültür ve alışkanlıklara sahip olması bu durumun en önemli sebebidir.

Söz konusu haşerelerin en sık yaşadıkları yerler kanalizasyonlar ve logarlardır. Ancak bir tek kırıntı, onları önce apartman; sonra da dairelerin içerisine sokabilir. Bu nedenle merdiven temizliği, posta kutusu temizliği, kapı önü temizliği… apartman temizliği uygulamasının vazgeçilmezleri arasında yer alan en önemli unsurlardandır. İlaçlamanın yeterli yapılmaması halinde ise lavabo, tuvalet, küvet… gibi nemli yerlerden evlere girebilecek haşerelerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

Apartman Temizliği Yönetmeliğinin Kuralları

Apartman TemizliğiApartman temizliği uygulamasında, en çok kullanılan alanlar olan merdivenlere özel ilgi gösterilmelidir. Kenarlarda bulunan trabzanlar, camlar, kapılar, asansörlerin içi… özenle temizlenmelidir. Bunun için öncelikle süpürme işlemi gerçekleştirilip, sonrasında ilaçlama ve ardından da ıslak paspasla silme işlemleri uygulanmalıdır.

Apartman temizliği uygulamasında kullanılan deterjanların kaliteli ve güzel kokulu olması gerekmekle birlikte, asansör içerisine de güzel kokulu bir parfüm sıkılmalıdır. Yıkanarak temizlenmiş olan apartmanların fazla suyu paspasla çektirilmeli ve sakinlerin kayıp düşmemeleri için önlem alınmalıdır.

Apartman Temizliği Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Apartman temizliği uygulamasında temizlik şirketlerine yaptırılması halinde, bu işin haftalık ya da aylık yapılıp yapılmayacağına ve işlem için ekipte kaç kişinin çalışacağına göre fiyat belirleme durumu söz konusudur. Ekipte çalışacak olan kişi sayısı 1 – 3 arasında değişmekte olup, bu durum hem apartmanın büyüklüğü, hem de yapılacak işin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir. Şirketler, apartman temizliği uygulamalarında şu adımları uygularlar;

  • Merdiven, kapı önü, asansör ve trabzanların tozları, içeriğinde zararlı kimyasalların bulunmadığı, kaliteli temizlik deterjanları ile silinir.
  • Her evin kapı ve pervazları silinir.
  • Apartmanın dış kapısı ve burada bulunan korkulukların tozu silinerek alınır.
  • Apartman kapısına yapıştırılmış olan reklam kağıtları, çizmeyen jiletlerle kazınarak temizlenir.
  • Posta kutusu, su sayacı ve elektrik gösterge kutularının temizliği yapılır.
  • Tavanda biriken örümcek ağları ve kapı girişlerindeki çöpler alınır.
NASIL ÇALIŞIRIZ ?
Fiyat İsteğinizi Alırız

Fiyat teklifi isteğinizi detaylı bir şekilde sizden talep ederiz.

Temizlik için Keşif Yaparız

Temizlenmesini istediğiniz yeri, görmek ve kullanılacak malzemeleri belirlemek için keşfe geliriz.

Fiyat Teklifinizi Hazırlarız

Yapmış olduğumuz keşiften sonra belirlediğimiz kriterlere göre fiyat teklifimizi hazırlarız.

Her Yeri Tertemiz Yaparız

Fiyat teklifimizi kabul ettiğinizden sonra temizliğe geliriz.

TEMİZLİK BLOG

Apartmanınız Tertemiz Olsun!

Apartmantemizliği ihtiyaçlarınızda, profesyonel hizmetimizden yararlanmak ve fiyat almak
için hemen bizi arayın. Evinizi tertemiz yapalım.